W tej zakładce dzielimy się z Państwem aktualnościami związanymi z sektorem nieruchomości, a także relacjami z ciekawych szkoleń, czy wydarzeń - z życia naszego biura oraz Grupy 3000 - godnych zapamiętania. Zapraszamy do lektury. Zespół HOMESTUDIO.

*****

Dnia 17 marca 2013 w Ostrorogu w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy odbył się VIII Koncert Dobroczynny, którego celem była zbiórka pieniędzy na paczki świąteczne dla rodzin wielodzietnych będących w trudnej sytuacji życiowej. Bardzo dziękujemy organizatorom (w szczególności pani Teresie Pazderskiej) za zaproszenie - jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wesprzeć swoją skromną obecnością tę szczytną akcję!

 

*****

Z okazji Dnia Świętego Walentego, życzymy naszym Klientom, Przyjaciołom i Partnerom prawdziwej i czystej MIŁOŚCI doznawanej każdego dnia roku, a także poczucia spełnienia i ukojenia wśród bliskich, domu pachnącego ciastem, przepełnionego uś...miechami radosnych dzieci, wspólnych chwil przy kominku, a także pięknych i wzruszających powrotów w myśl starej zasady "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".
To już od ośmiu lat towarzyszę Wam w życiowych wyborach, starając się najlepiej jak potrafię, wspierać decyzje dotyczące zakupu wymarzonego mieszkania, domu, działki - wiedząc doskonale, że mury to jedynie początek, że trzeba je wypełnić tym co najważniejsze - wzajemnym uczuciem, szacunkiem i pasją...
Pozdrawiam serdecznie w nadziei, że będziemy mogli jeszcze nieraz przyczynić się do Waszego szczęścia! W imieniu zespołu HOMESTUDIO - Beata Michalska.

*****

Po wielu dyskusjach od dnia 01 lutego 2013 nasza firma zaistniała na portalu społecznościowym FACEBOOK. Będziemy tam dzielić się z Wami aktualnymi wiadomościami dotyczącymi pracy naszego zespołu oraz bieżącymi sprawami naszej poznańskiej społeczności.

*****

Dzięki długoletniej współpracy z serwisem GRATKA nasze oferty były promowane w Galerii Handlowej MALTA.

 

 

 

 

*****

W 2013 przy zakupie nieruchomości postaw na EKOLOGIĘ.

Ceny nieruchomości oraz stopy procentowe wyraźnie spadają, czas wydaje się więc idealny na zakup wymarzonej nieruchomości. Co prawda zakończył się już program "Rodzina na swoim", na alternatywę czyli "Mieszkanie dla młodych" najwyraźniej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (według ostatnich informacji realna jest dopiero druga połowa tego roku lub nawet początek 2014), ale co jeśli chcemy nieruchomość nabyć już teraz, bądź i tak wiemy, że nie spełnimy wszystkich przewidzianych kryteriów?

Przede wszystkim trzeba wybrać dobry i wygodny w spłacie kredyt oraz poszukać innej możliwości dofinansowania i jak się okazuje, w najbliższym czasie dla naszego portfela przy zakupie mieszkania lub budowie domu korzystne będzie działanie na rzecz środowiska.

Doradcy finansowi firmy SH Konsulting przekonują, że wbrew powszechnej opinii, dostępność kredytów hipotecznych nadal stoi na wysokim poziomie, rekomendacje S oraz T Komisji Nadzoru Finansowego zmniejszyły zdolność finansową wielu gospodarstw domowych, ale spadek cen nieruchomości w dużej części tę stratę niweluje. Obecnie na skutek zmniejszenia stóp procentowych przez Krajową Radę Polityki Pieniężnej zmalał również wskaźnik WIBOR (czyli wysokość oprocentowania kredytów na polskim rynku międzybankowym, dla przykładu Wibor3M z 3 października 2012 - 4,90%, a Wibor3M z 3 stycznia 2013 - 4,09%). Oczywiście do WIBORU bank dodaje własną, zazwyczaj stałą marżę i w ten sposób ostatecznie uzyskujemy wysokość oprocentowania w kredycie hipotecznym. Oznacza to, że w Banku X, który 6 miesięcy temu oferował kredyt hipoteczny z marżą 1,5% rata kredytu na 30 lat w kwocie 250 000 zł zmalała z 1563,76 do 1433,62 zł, czyli aż o 130,14 zł. Na skutek obniżenia rat, wymiernie wzrasta zdolność kredytowa klientów. Dzieje się tak, ponieważ w uproszczeniu, banki obliczają zdolność jako wpływ raty na poziom dochodów klienta. Jako że raty maleją, kredyt może zostać udzielony w większej kwocie niż jeszcze 3 miesiące temu - dodaje Marcin Michalski z SH Konsulting. Przewiduje się, że stopy procentowe mogą ulec ponownej obniżce.

Banki zachęcają potencjalnych klientów stosunkowo niskimi marżami, co w połączeniu ze zniżkową tendencją stóp procentowych oraz cen metra kwadratowego, może zaowocować dużymi oszczędnościami w długotrwałym okresie. Ale to nie koniec dobrych wiadomości, osoby stawiające na budownictwo ekologiczne (energooszczędne i pasywne) mogą liczyć na dopłatę 16 tysięcy brutto w przypadku mieszkania, do nawet 50 tysięcy brutto w przypadku domu. Beneficjentami mogą być osoby fizyczne, które budują dom jednorodzinny lub kupujące dom lub mieszkanie od dewelopera, bądź spółdzielni mieszkaniowej, które zaciągną kredyt hipoteczny, bowiem dopłaty będą miały formę częściowej spłaty kapitału kredytu hipotecznego. Oczywiście budynki muszą spełniać obligatoryjne wymagania techniczne, które będą wnikliwie weryfikowane przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Uwagę należy zwrócić na fakt, że przy wyborze takiej formy kredytowania poza odczuwalną dopłatą, uzyskamy wymierną korzyść przede wszystkim w postaci niższych kosztów eksploatacji budynku, jak również ostatecznie bycie EKO wpłynie na podniesienie wartości nieruchomości. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma zamiar przeznaczyć na program aż 300 mln złotych (pomoże to w dofinansowaniu około 12 tysięcy domów lub mieszkań), jego wdrożenie przewidziane jest na lata 2013-18, co oznacza, że pierwsze kredyty z dotacją pojawią się prawdopodobnie już w pierwszym kwartale 2013. (Beata Michalska)

*****

Wszystko jest Twoje jeśli tylko dasz sobie prawo, żeby to wziąć. Kochaj. Myśl pozytywnie. Żyj!
(
Beata Pawlikowska - podróżniczka)
Tym razem wspólna wigilia pośredników, agentów i ich gości odbyła się w Gospodzie Młyńskie Koło w Antoninku.  Bardzo dziękujemy Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami za zorganizowanie uroczystości.
Naszym Partnerom i Klientom życzymy, aby rok 2013 okazał się szczęśliwy!

*****
                                                       

W dniach 5 - 7 grudnia 2012 odbyła się XI Warszawska Konferencja Uczestników Rynku Nieruchomości, tematem przewodnim był rok 2013 w nieruchomościach. Beata Michalska uczestniczyła w dyskusji panelowej wraz z Łukaszem Gilisem oraz Mariuszem Kanią. Konferencję wzbogacił cykl szkoleń towarzyszących.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

 

*****


Już po raz kolejny nasze specjalne oferty można zobaczyć w dodatku Gazety Wyborczej - OFERTY Z DRUGIEJ RĘKI - dnia 26 października 2012 (piątek). Zachęcam do zapoznania się z nasza ofertą! Redakcji GW dziękujemy za nieocenioną pomoc w przygotowaniu materiału oraz miłą współpracę. 

*****

Misja Handlowa do Chicago (USA)

Chicago to trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w Stanach Zjednoczonych, jest głównym centrum biznesowym, kulturalnym oraz naukowym, często bywa określane mianem Windy City. We wrzesniu 2012 brałam udział w Misji Handlowej do Chicago. Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie się z metodami i sposobem pracy amerykańskich pośredników w obrocie nieruchomościami, poznanie specyfiki tamtejszego rynku nieruchomości, nawiązanie kontaktu z Polonią, jak i potencjalnymi partnerami biznesowymi. W misji uczestniczyło 8 osób z Warszawy, Poznania, Szczecina, Torunia, Chodzieży oraz Gorzowa Wielkopolskiego.
Opiekunem i najlepszym przewodnikiem naszej grupy był Donald Pasek który wielokrotnie wskazywał na zalety Chicago z uwzględnieniem racjonalnego planowania przestrzennego, rozwoju infrastruktury, a także hasła: I will! które to, zwrócone wyraźnie w przyszłość, jasno wyznacza kierunek rozwoju miasta i jego mieszkańców.
Kolejno gościliśmy w siedzibie Chicago Association of RELATORS (CAR) gdzie kolejno głos zabierały osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie związku, wszyscy akcentowali prestiż zawodu pośrednika, który pełni rolę mentora oraz eksperta wobec organów państwowych, mających wpływ na losy rynku nieruchomości oraz zagospodarowanie przestrzenne. Uczestnicy zwracali uwagę, na konieczność wspierania wizerunku branży, która to leży przede wszystkim w interesie społecznym.
Donald Pasek skupił swoje wystąpienie wokół zagadnień współpracy w ramach programu MLS, kładąc nacisk na dobre relacje z kolegami z branży i z klientami. Na koniec wystąpił Marek Kunicki z prezentacją zatytułowaną
Warszawa jako przykład analizy rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce (przekrój historyczny).
Podczas wizyty w Ratuszu zapoznaliśmy się z dokumentacją związaną ze sprzedażą nieruchomości, przeglądaliśmy dokumenty archiwalne, szczególne zainteresowanie wzbudziło zagadnienie ubezpieczenia ?łańcucha tytułu własności?. Jeszcze tego samego dnia w wydziale planowania, wspólnie dyskutowaliśmy na temat planowania długofalowego, realizacji projektów i rewitalizacji miast.
Dzięki uprzejmości właścicieli kancelarii prawnej Gordon&Pikarski mieliśmy okazję zapoznać się z dokumentami potwierdzającymi przeniesienie prawa własności, szczegółowo została przy tych czynnościach omówiona rola pośrednika oraz prawnika, kolejnym tematem było finansowanie transakcji.
6 września w siedzibie NAR International wysłuchaliśmy informacji na temat najnowszych przedsięwzięć, a po wykładzie mieliśmy szansę nawiązania indywidualnych kontaktów handlowych. Tego samego dnia w Biurze Nieruchomości Century 21 ponownie analizowaliśmy system MLS, a także wspólnie oglądaliśmy apartamenty wystawione na sprzedaż i wynajem.
Natomiast w spotkaniu w Polsko-Amerykańskiej Izbie Handlowej wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli rynku nieruchomości oraz przedstawicieli innych polonijnych biznesów. Swoim doświadczeniem z zakresu analizy rynku podzielił się ponownie Marek Kunicki, jego wystąpienie spotkało się z żywym zainteresowaniem uczestników i wywołało burzliwą dyskusję nad kierunkami rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. Podczas części nieoficjalnej można było wymienić opinie, jak również zaczerpnąć pomysły. Dla większości uczestników było to doświadczenie, które przełożyło się na kontakty, które być może będą mogły zaowocować w przyszłości wspólnymi przedsięwzięciami. Spotkanie zostało poprzedzone krótkim wywiadem dla telewizji polonijnej.
Ostatniego dnia zaplanowaliśmy pracę w podgrupach w wybranych Biurach Obrotu Nieruchomościami, celem było przyglądanie się pracy pośrednika i funkcjonowaniu biura, a także przegląd konkretnych nieruchomości na rynku w Chicago oraz udział w ich prezentowaniu. Wielu uczestników dostrzegało tutaj liczne podobieństwa w sposobie pracy i samego kontaktu z klientem, jak i innymi pośrednikami.
Już w dniu wylotu Marek Kunicki i Łukasz Gilis udzielili wywiadu radiowego, również odpowiadali na liczne zapytania słuchaczy.
Udział w misji pozwolił zapoznać się z sytuacją rynku nieruchomości w Chicago. Obok jego analizy i zagadnień teoretycznych, mieliśmy liczne okazje nawiązania kontaktów biznesowych, a także wymiany opinii i doświadczeń z lokalnymi pośrednikami, z których chętnie korzystaliśmy, dyskutując również na temat możliwości zastosowania niektórych rozwiązań na gruncie polskim. Zakres tematyczny większości wystąpień był szeroki i interesujący. Dopełnieniem wykładów i spotkań były dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatora, takie jak wspólne zwiedzanie miasta, podziwianie architektury, czy kończąca nasz pobyt, a ukazująca głęboko zakorzenione tradycje muzyczne Blues Night Out. Wszystkie te przedsięwzięcia stanowiły szansę na bliższe zapoznanie się uczestników, na rozmowy związane z codzienna pracą, a także z planami na przyszłość. Bez wątpienia tego typu kontakty przyczyniają się do pogłębiania pozytywnych relacji biznesowych oraz poszerzania wiedzy.
W tym miejscu pragnę gorąco podziękować organizatorowi wyjazdu, czyli Warszawskiemu Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, a w szczególności Dyrektorowi Biura Pani Marzenie Gawrońskiej-Lachowicz oraz Donaldowi Paskowi za wspaniałe przyjęcie nas w Chicago.****

W sobotę 3 marca 2012 na Targach zorganizowanych przez firmę Nowy Adres nasz zespół z przyjemnością odpowiadał na Państwa pytania. Bardzo dziękujemy za odwiedzenie stoiska Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

 

 

****

Już po raz kolejny nasze specjalne oferty można zobaczyć w dodatku Gazety Wyborczej - OFERTY Z DRUGIEJ RĘKI - dnia 01 lutego 2012. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura.

 

*****

Koniczynka rozsiała się po całej Polsce!

Zazwyczaj lato to czas odpoczynku i planowania długich podróży, ale tym razem nie dla uczestników Porozumienia Poznańskich Pośredników Grupa 3000, którzy postanowili nie tracić czasu. Podczas wspólnych długich debat, aż wrzało od nowych, twórczych pomysłów. Dzięki intensywnej pracy i ogromnej pasji, która motywuje nas do działania, możemy Państwu już teraz zaprezentować nowy projekt - BT Bezpieczna Transakcja, tylko z licencjonowanym pośrednikiem! Co więcej, z ogromną satysfakcją oznajmiamy, że na samym początku akcja odniosła - przechodzący nasze najśmielsze oczekiwania -  sukces, ciesząc się uznaniem wśród pośredników z terenu Poznania, a nawet całej Polski. Akcję wspierają już lokalne stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami i ich członkowie, uzyskanie poparcia przez kolejne tego typu organizacje zawodowe jest tylko kwestią czasu, gdyż ciągle napływają do nas zapytania o możliwości wykorzystania znaku.

Idea - BT.
Warto zaznaczyć, że akcja jest społeczna i ma charakter non-profit. Jej celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku pośrednika w Polsce, który powinien kojarzyć się przede wszystkim jako fachowiec i profesjonalista. Dla wielu z nas, ten zawód to swoista misja, dlatego  pragniemy utwierdzać naszych klientów w przekonaniu, że z pośrednikiem zdecydowanie pewniej jest się poruszać na rynku nieruchomości, który jak każdy wie, jest bardzo skomplikowany i wymaga rozległej, często interdyscyplinarnej wiedzy. Oczekujemy, że niebawem znak BT stanie się SYMBOLEM bezpieczeństwa, profesjonalizmu, najwyższej jakości usług, a nade wszystko uczciwości. Oczywiście używanie znaku jest  zobowiązaniem, szczególnie kładziemy tutaj nacisk na przestrzeganie standardów zawodowych oraz rzetelną obsługę klientów. Absolutnie wierzymy, że pośrednik w obrocie nieruchomościami jako osoba zaufania publicznego, to nie abstrakcja, ale realna przyszłość. Nasze środowisko zawodowe może tego dokonać, z jednej strony ciężką i sumienna pracą, ale również działając wspólnie, między innymi przez tego typu akcje!

Jak to się zaczęło?
Akcję BT - czyli Bezpieczna transakcja tylko z licencjonowanym pośrednikiem wywołała koleżanka Krystyna Piaskowska (członek Poznańskiego Stowarzyszenia Pośredników), poruszeni jej apelem, poszliśmy o krok dalej i stworzyliśmy znak graficzny BT, który dołączamy do naszych ofert i rozpowszechniamy w branżowych portalach, a także prasie. Przygotowaliśmy również specjalny znak BT z koniczynką do zastosowania na zdjęciach. Jest on na przeźroczystym  tle, tak aby nie ingerował zbyt mocno w zdjęcia, ale był jednocześnie na nich widoczny. Zapytania o możliwości zastosowania znaku prosimy kierować na adres: Ewa Ruszkiewicz, mail: eruszkiewicz@rej.home.pl
 
Wybraliśmy koniczynkę, a skąd ten pomysł ?
W naszej zbiorowej świadomości czterolistna koniczyna jest symbolem szczęścia. To także symbol aktywnej siły życiowej, która pomaga zmagać się ze wszystkimi przeciwnościami losu. Nasza, dodatkowo obdarzona jest magiczną mocą, bowiem jej posiadaczom zapewni powodzenie i spektakularny sukces! Dlatego też stała się symbolem akcji BT - Bezpieczna transakcja, tylko z licencjonowanym pośrednikiem! Której celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku pośrednika, a także przekonanie naszych klientów, że usługa licencjonowanego pośrednika, to nie tylko wydatek, ale przede wszystkim wymierne korzyści w postaci: dążenia do realnej ceny nieruchomości, fachowych negocjacji, kompletu niezbędnych dokumentów, zweryfikowanej umowy, pomocy kredytowej, a nawet zniżki w Kancelarii Notarialnej z uwagi na fakt długoletniej współpracy.

Przypominamy, że według Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 (Dz. U. Z 1997r. Nr 115, poz 741, art. 179, ust. 2), "pośrednikiem w obrocie nieruchomościami jest osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową". W Polsce mamy wielu doświadczonych pośredników - to szczególnie ważne, że wielu z nich zasila szeregi wielkopolskiej Grupy 3000, są to przede wszystkim osoby doskonale wykształcone i przygotowane do obsługi transakcji w sektorze nieruchomości, dzięki temu świadczone usługi mogą przedstawiać najwyższy poziom.
Zdarza się również, że pośrednika reprezentuje agent nieruchomości, wtedy wszystkie jego czynności, zgodnie z powołaną wcześniej ustawą, są wykonywane pod ścisłym nadzorem licencjonowanego pośrednika. Warto zaznaczyć, że podczas kontaktu z takimi osobami, a szczególnie w przypadku wątpliwości najlepiej poprosić na początku rozmowy o odpowiednie dokumenty, między innymi: licencję zawodową pośrednika, polisę ubezpieczeniową, ewentualnie upoważnienie do reprezentowania pośrednika, a nawet dokumenty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Rejestr wydanych licencji zawodowych można również sprawdzić na stronach Ministerstwa Infrastruktury (http://www.mi.gov.pl/2-482c0defdb3dc.htm).
Ostrzegamy naszych klientów kupujących przy każdej możliwej okazji, że osoby sprzedające bezpośrednio są niepewne, bowiem nie chcą poddać się weryfikacji fachowców. Myślę, że warto się nad tym zastanowić kupując nieruchomość. 


Grupa 3000 - Oferta Poznańskich Pośredników to porozumienie kilkudziesięciu poznańskich biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które współpracują ze sobą dla zapewnienia klientom skuteczniejszej obsługi. Grupa 3000 to synonim solidności poznańskich przedsiębiorców oraz wysokiego profesjonalizmu potwierdzonego wieloletnim doświadczeniem.
 
Ewa Ruszkiewicz i Beata Michalska

*****

Po raz kolejny nasze specjalne oferty można zobaczyć w dodatku Gazety Wyborczej - w środę 25 maja 2011.

 

*****

W najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2011 o godzinie 17.00 zapraszamy na VI KONCERT DOBROCZYNNY organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrorogskiej, który odbędzie się w Zespole Szkół w Ostrorogu.

 

 

*****

30 marca  - to już drugi raz obchodzimy - DZIEŃ POŚREDNIKA - oczywiście składamy najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów zawodowych naszym koleżankom i kolegom z branży!
*Patronem Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości.

*****


Dzisiaj, tj. 09.11.2010r. nakładem Gazety Wyborczej ukazał się kolejny dodatek z cyklu OFERTY Z DRUGIEJ RĘKI, zapraszam do zapoznania się z naszymi ogłoszeniami:

*****

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach 7-19 października 2010r. uczestniczyliśmy w WIRTUALN7YCH TARGACH NIERUCHOMOŚCI organizowanych przez firmę NOWY ADRES. Wszystkim bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska. 


*****

Zainwestujmy w relacje! Takie właśnie motto przyświecało spotkaniu z Charles'em Tarbey, właścicielem spółki Century 21 Australia. Postać ta wzbudza zawsze w naszym środowisku pozytywne emocje. I ja, wiele już o nim słyszałam od moich koleżanek i kolegów pośredników, a teraz w sympatycznej atmosferze za przyczyną Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Marka Stelmaszaka, serdecznego przyjaciela Charles'a, mogłam sama go zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać. Celowo piszę również zobaczyć, bowiem tyle chęci, otwartości i zwyczajnej radości, a przy tym pokory i szacunku - skomasowanej w jednej osobie - dawno już nie widziałam.

Charles Tarbey przypominał o podstawach naszej pracy, sugerował by w dobie zautomatyzowanej komunikacji, Internetu, e-maili i tysiącach wydawanych na marketing oraz drogi sprzęt komputerowy nie zapomnieć o najważniejszym, czyli o budowaniu właściwych relacji z klientami. Tajemnica sukcesu: koncentrowanie się na podstawach naszego zawodu, rzetelna praca oraz seredczność wobec ludzi. Tylko tyle i aż tyle!

Prelegent podkreślał, że obrót nieruchomości jest jednym z bardziej wpływowych zajęć na świecie. Mówił to stanowczo i z pełną świadomością, podkreślając wielość obowiązków i konieczność brania odpowiedzialności za wykonywaną pracę.

Wszyscy uczestnicy chórem powtarzali definicje, przydatne każdego dnia w naszej pracy, jak na przykład ta - namawiająca do realnego ustalania cen - OFERTA to coś co mogę sprzedać dzisiaj! W domyśle: jeśli nie mogę jej sprzedać dzisiaj, to tylko kolejna nieruchomość zalegająca na stronie internetowej biura.

Na zakończenie padło pytanie, czy będziemy mogli tłumaczyć książki Charles'a na język polski - w odpowiedzi usłyszeliśmy spontaniczne TAK! Które, zresztą słusznie, zostało nagrodzone gromkimi brawami. Pozostańmy więc w nastroju twórczego oczekiwania...

Beata Michalska

Bardzo dziękuję Warszawskiemu Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomości za udostępnienie zdjęć (fot. A. Herman) oraz zorganizowanie szkolenia, które odbyło się 7 września 2010 roku w Warszawie w budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu.

 

*****

30 marca obchodzimy DZIEŃ POŚREDNIKA w obrocie nieruchomościami. Został on ustanowiony w 2010 roku wolą pośredników w obrocie nieruchomościami z inicjatywy serwisu Oferty.net. Dlaczego akurat 30 marca? Pomysłodawcy święta wyjaśniają, że tego właśnie dnia w roku 1867  została sfinalizowana transakcja kupna-sprzedaży Alaski (grunt o powierzchni 1,6 mln km2). Umowa opiewała na bagatela 7,2 miliny dolarów, stronami były rządy Stanów Zjednoczonych i Rosji. Głównym negocjatorem ze strony amerykańskiej był generał Włodzimierz Bonawentura Krzyżanowski (kuzyn Fryderyka Chopina).

*****

 

Copyright: Homestudio / Wykonanie: Poldata Sp.j. / Projekt graficzny: smidowicz.com
W związku z nowelizacją ustawy Prawo Telekomunikacyjne informujemy, że w ramach witryny w celu świadczenia Państwu usług stosowane są pliki 'cookies'. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie plików 'cookies'. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień dotyczących plików 'cookies' w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
CENTRUM
ODDŁUŻENIOWE
BLOG A MOŻE
HISZPANIA?
HOME STAGING