Karta Oferty 2018-10-19T12:56:43+00:00

Grunty - działka budowlana, 3 720 m2, Tomice

Grunty - działka budowlana na sprzedaż, Tomice

Cena: 399 000 PLN

107 PLN/m2

Beata Michalska-Kunicka
Telefon: 500239459
Telefon: 618617075
b.michalska@homestudio.nieruchomosci.pl

Opis

Tomice, gmina Stęszew. Polecam na sprzedaż działkę o powierzchni 3720 m2 w niezwykle urokliwej okolicy otoczonej wzniesieniami porośniętymi drzewami liściastymi, które w zależności od pory roku, poprzez swoją barwę zmieniają kontekst tego wspaniałego miejsca. Teren nieregularny, obejmuje charakterystyczne wzniesienie na południową stronę, co daje idealny pretekst by wybudować tutaj dom pasywny.

Warunki zabudowy zezwalają na budowę domu jednorodzinnego oraz maksymalnie dwóch budynków gospodarczo-garażowych. Maksymalna powierzchnia zabudowy działki wynosi 450 m2. Powierzchnia biologicznie czynna określona została na poziomie 80% powierzchni działki. Maksymalnie 2 kondygnacje naziemne (parter + poddasze użytkowe) z możliwością podpiwniczenia. Wysokość budynku do 11,0 m.

Sąsiedztwo zabudowane (klimatyczne wille i zabudowania gospodarcze), zakątek idealny dla miłośników przyrody (obszary gniazdowania czapli siwej), jazdy konnej itp. Media w ulicy: prąd, woda, gaz - indywidualne podejścia i przyłącza będzie realizowane na koszt nowego właściciela. Dojazd możliwy od strony wschodniej z zachowaniem istniejącej zieleni wzdłuż działki i pobocza drogi gminnej. W związku z walorami widokowymi, projektowany dom powinien nosić znamiona budownictwa wiejskiego.


W najbliższej okolicy:
- jedyny w Wielkopolsce wodny pomnik przyrody, czyli ŹRÓDEŁKO wypływające ze stromego zbocza w lesie w pobliżu osady Żarnowiec, strumień ujęty w kamienne koryto tworzy malownicze kaskady
- Jezioro Tomickie (będzie widoczne z górnej kondygnacji budynku lub tarasu usytuowanego na wzniesieniu)
- trochę dalej Jezioro Strykowskie.

Dojazd od strony Stęszewa (trasa na Buk) lub Dopiewa (przez las).

Z historii wsi: w miejscowości tej w 1464 roku istniał gród w którym urodził się Piotr Tomicki, sekretarz Zygmunta Starego. Z fundacji zaś Mikołaja Tomickiego, chorążego poznańskiego w roku 1463 zbudowano we wsi kościół przebudowany w 1770 roku staraniem Doroty Jabłonowskiej ze Stęszewa. Kościół pierwotnie gotycki, obecnie barokowy. Tuż obok drewniana dzwonnica z dzwonami z roku 1541 r. i 1613 r.


Kontakt:
HOMESTUDIO Beata Michalska-Kunicka
tel. 500 239 459

Dlaczego HOMESTUDIO Nieruchomości?
W tym miejscu zazwyczaj przeczytasz, że biuro jest zrzeszone w lokalnym stowarzyszeniu, ubezpieczone, agenci posiadają licencje oraz służą bezpłatną pomocą przy pozyskaniu kredytu hipotecznego - i to też. Niekiedy dowiesz się też, że agenci sprzedają szybko i dużo... Ale dla nas najważniejsze są wartości, dlatego... już od 16 lat otwieramy drzwi naszym klientom, dosłownie i w przenośni; bo przecież przekroczenie ich progu często jest początkiem jakiejś nowej historii! Zakup nieruchomości to zazwyczaj wybór między życiową koniecznością a spełnianiem marzeń. Dlatego staramy się by nasza oferta była różnorodna i umożliwiała nam otwierać naszym Klientom różne drzwi: od mieszkań skrojonych na miarę, po luksusowe apartamenty, wille z basenami, mamy też kilka całkiem nietuzinkowych, wręcz tajemniczych propozycji za którymi kryją się obietnice nowego, lepszego świata. Po przekroczeniu ich progu odkryjecie inną rzeczywistość. A zatem...!? Odważ się na więcej! Wszystko zaczyna się bowiem od Twojego umysłu. Od twórczej idei, która w nim powstaje...

Szczegóły

Numer oferty 257080453
Typ oferty Grunty - działka budowlana
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 399 000 PLN
Cena za m2 107 PLN
Powierzchnia 3 720 m2
Miejscowość Tomice
Województwo WIELKOPOLSKIE
Powiat poznański
Gmina Stęszew
Własność własność
Dojazd polna
Kształt działki nieregularny
Położony w na wsi

Film do oferty