Zazwyczaj lato to czas odpoczynku i planowania długich podróży, ale tym razem nie dla uczestników Porozumienia Poznańskich Pośredników Grupa 3000, którzy postanowili nie tracić czasu. Podczas wspólnych długich debat, aż wrzało od nowych, twórczych pomysłów. Dzięki intensywnej pracy i ogromnej pasji, która motywuje nas do działania, możemy Państwu już teraz zaprezentować nowy projekt – BT Bezpieczna Transakcja, tylko z licencjonowanym pośrednikiem! Co więcej, z ogromną satysfakcją oznajmiamy, że na samym początku akcja odniosła – przechodzący nasze najśmielsze oczekiwania – sukces, ciesząc się uznaniem wśród pośredników z terenu Poznania, a nawet całej Polski. Akcję wspierają już lokalne stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami i ich członkowie, uzyskanie poparcia przez kolejne tego typu organizacje zawodowe jest tylko kwestią czasu, gdyż ciągle napływają do nas zapytania o możliwości wykorzystania znaku.

Idea – BT.
Warto zaznaczyć, że akcja jest społeczna i ma charakter non-profit. Jej celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku pośrednika w Polsce, który powinien kojarzyć się przede wszystkim jako fachowiec i profesjonalista. Dla wielu z nas, ten zawód to swoista misja, dlatego pragniemy utwierdzać naszych klientów w przekonaniu, że z pośrednikiem zdecydowanie pewniej jest się poruszać na rynku nieruchomości, który jak każdy wie, jest bardzo skomplikowany i wymaga rozległej, często interdyscyplinarnej wiedzy. Oczekujemy, że niebawem znak BT stanie się SYMBOLEM bezpieczeństwa, profesjonalizmu, najwyższej jakości usług, a nade wszystko uczciwości. Oczywiście używanie znaku jest zobowiązaniem, szczególnie kładziemy tutaj nacisk na przestrzeganie standardów zawodowych oraz rzetelną obsługę klientów. Absolutnie wierzymy, że pośrednik w obrocie nieruchomościami jako osoba zaufania publicznego, to nie abstrakcja, ale realna przyszłość. Nasze środowisko zawodowe może tego dokonać, z jednej strony ciężką i sumienna pracą, ale również działając wspólnie, między innymi przez tego typu akcje!

Jak to się zaczęło?
Akcję BT – czyli Bezpieczna transakcja tylko z licencjonowanym pośrednikiem wywołała koleżanka Krystyna Piaskowska (członek Poznańskiego Stowarzyszenia Pośredników), poruszeni jej apelem, poszliśmy o krok dalej i stworzyliśmy znak graficzny BT, który dołączamy do naszych ofert i rozpowszechniamy w branżowych portalach, a także prasie. Przygotowaliśmy również specjalny znak BT z koniczynką do zastosowania na zdjęciach. Jest on na przeźroczystym tle, tak aby nie ingerował zbyt mocno w zdjęcia, ale był jednocześnie na nich widoczny. Zapytania o możliwości zastosowania znaku prosimy kierować na adres: Ewa Ruszkiewicz, mail: eruszkiewicz@rej.home.pl

Wybraliśmy koniczynkę, a skąd ten pomysł ?
W naszej zbiorowej świadomości czterolistna koniczyna jest symbolem szczęścia. To także symbol aktywnej siły życiowej, która pomaga zmagać się ze wszystkimi przeciwnościami losu. Nasza, dodatkowo obdarzona jest magiczną mocą, bowiem jej posiadaczom zapewni powodzenie i spektakularny sukces! Dlatego też stała się symbolem akcji BT – Bezpieczna transakcja, tylko z licencjonowanym pośrednikiem! Której celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku pośrednika, a także przekonanie naszych klientów, że usługa licencjonowanego pośrednika, to nie tylko wydatek, ale przede wszystkim wymierne korzyści w postaci: dążenia do realnej ceny nieruchomości, fachowych negocjacji, kompletu niezbędnych dokumentów, zweryfikowanej umowy, pomocy kredytowej, a nawet zniżki w Kancelarii Notarialnej z uwagi na fakt długoletniej współpracy.

Przypominamy, że według Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 (Dz. U. Z 1997r. Nr 115, poz 741, art. 179, ust. 2), „pośrednikiem w obrocie nieruchomościami jest osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową”. W Polsce mamy wielu doświadczonych pośredników – to szczególnie ważne, że wielu z nich zasila szeregi wielkopolskiej Grupy 3000, są to przede wszystkim osoby doskonale wykształcone i przygotowane do obsługi transakcji w sektorze nieruchomości, dzięki temu świadczone usługi mogą przedstawiać najwyższy poziom.
Zdarza się również, że pośrednika reprezentuje agent nieruchomości, wtedy wszystkie jego czynności, zgodnie z powołaną wcześniej ustawą, są wykonywane pod ścisłym nadzorem licencjonowanego pośrednika. Warto zaznaczyć, że podczas kontaktu z takimi osobami, a szczególnie w przypadku wątpliwości najlepiej poprosić na początku rozmowy o odpowiednie dokumenty, między innymi: licencję zawodową pośrednika, polisę ubezpieczeniową, ewentualnie upoważnienie do reprezentowania pośrednika, a nawet dokumenty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Rejestr wydanych licencji zawodowych można również sprawdzić na stronach Ministerstwa Infrastruktury (http://www.mi.gov.pl/2-482c0defdb3dc.htm).
Ostrzegamy naszych klientów kupujących przy każdej możliwej okazji, że osoby sprzedające bezpośrednio są niepewne, bowiem nie chcą poddać się weryfikacji fachowców. Myślę, że warto się nad tym zastanowić kupując nieruchomość.

Grupa 3000 – Oferta Poznańskich Pośredników to porozumienie kilkudziesięciu poznańskich biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które współpracują ze sobą dla zapewnienia klientom skuteczniejszej obsługi. Grupa 3000 to synonim solidności poznańskich przedsiębiorców oraz wysokiego profesjonalizmu potwierdzonego wieloletnim doświadczeniem.

Ewa Ruszkiewicz i Beata Michalska