Z pewnością wszyscy znamy to uczucie błogiego spokoju i dobrego samopoczucia, które czasami czujemy we wnętrzach. Mówimy wtedy, że wyczuwamy tzw. dobre fluidy lub po prostu, że mieszkanie ma dobrą energię. Oszołomieni jednak nie potrafimy konkretnie sprecyzować dlaczego w danym miejscu czujemy się dobrze (lub źle). Niewątpliwie ci z nas, którzy uważali na lekcjach fizyki doskonale pamiętają, że energia jest niezniszczalna. Zatem to oczywiste, że może – a nawet więcej – zostaje w pomieszczeniach w których przebywamy, a jej ładunek (dodatni lub ujemny) jest niesiony przez każde wydarzenie, manifestując się poprzez emocje, które odczuwamy w danej chwili.

Wspierani pozytywnością będziemy wzrastać, ale długie przebywanie w pomieszczeniu zanieczyszczonym negatywnymi emocjami odbierze nam siły witalne, zapał i energię niezbędną do codziennego funkcjonowania. Sytuacja taka może powodować niepokój, napięcie, poczucie przytłoczenia, a nawet choroby. Niektórzy mówią też o trudnościach z zasypianiem lub powracających nocnych koszmarach. Niestety narastająca w takiej sytuacji nerwowość może wpłynąć na relacje z domownikami, a nawet spowodować ich irracjonalne zachowania.

Zatem jeśli w domu czujemy „ciężką” atmosferę niewiadomego pochodzenia, warto na początek wykonać samodzielnie kilka prostych zabiegów oczyszczających. PO PIERWSZE sprzątanie. Bałagan ma na nas bardzo niekorzystny wpływ. Dom to nasz świat, powinien więc być poukładany, zorganizuj przestrzeń najlepiej jak to możliwe, zlikwiduj wszelkie zbędne rzeczy, porządkując wszystko półka po półce (zwróć uwagę na od dawna nieużywane przedmioty, pamiątki, stare zdjęcia, a także lustra). Podczas porządkowania przestrzeni, powinna nam towarzyszyć intencja wyrzucenia wszystkiego co niekorzystnie na nas wpływa. Świeża i czysta przestrzeń zazwyczaj emanuje dobrą energią, szczególnie jeśli zadbamy też o świeże, cięte kwiaty, świece (polecam te z naturalnego wosku pszczelego) czy kadzidełka, które zapalone przywracają spokój i harmonię. We wnętrzach można też wykorzystać energię kolorów (o tym szerzej w następnym artykule).

Atmosfera panująca w naszym otoczeniu wpływa na myśli, emocje, a w konsekwencji na nasze zachowania, odpowiada też za dobry nastrój, stosunki rodzinne, sukces zawodowy, a nawet stan zdrowia fizycznego. Wymaga zatem regularnego oczyszczania i pielęgnacji, szczególnie jeśli pragniesz korzystnych zmian. Aby cieszyć się pełnią życia, musisz uwolnić się od wszelkich blokad energetycznych i przyciągnąć do siebie dobre wibracje. Mieszkanie, biuro czy osobiste rzeczy będą dawały ci poczucie bezpieczeństwa tylko wtedy, gdy ich energia będzie współgrała z Twoją własną, dlatego lepiej usunąć energetyczne pozostałości po poprzednich właścicielach czy lokatorach i zgłosić się do specjalisty również podczas nabywania nieruchomości. Dom powinien być oazą, w której możemy odpocząć i wieść radosne życie rodzinne, dlatego jeśli sami nie możemy sobie poradzić trzeba wykonać KROK DRUGI i udać się po pomoc do specjalisty. A zatem jeśli chcesz się przekonać czy w Twoim domu panuje niekorzystna energia? Lub chcesz się pozbyć przytłaczającej atmosfery, która Cię otacza?

Oczyść dom z tego co szkodzi Tobie i Twoim bliskim.

Niech w naszych wnętrzach zapanuje harmonia, spokój, bezpieczeństwo.

tel. 500 239 459