Organizowanie przestrzeni to dla mnie najbardziej kreatywne i zarazem ulubione zajęcie, często wykorzystuję tę naturalną u mnie umiejętność w pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami. Szczególnie cieszę się też, gdy klienci „nie mogą wyjść” z naszego biura uraczeni atmosferą i filiżanką dobrej kawy z kardamonem. Podobnie przyjaciele i znajomi, którzy z przyjemnością spędzają czas u mnie w domu, ciesząc się wyjątkowym nastrojem. Tworząc dom obdarzamy dobrem siebie i swoich bliskich, dlatego większość z nas chce by otaczające nas przedmioty były starannie dobrane. Moc smaków, zapachów, dźwięków, sprawia że wnętrze tętni pozytywną energią. Wrzesień i początek października rozpieszczały nas piękną pogodą, ale obecne chłodne i deszczowe dni mogły dać się nam już we znaki. Wyraźnie nadszedł czas na gorącą herbatę z miodem i cytryną lub kakao z rozgrzewającym cynamonem… i to najlepiej przed kominkiem. A jak wizualnie ocieplić nasze wnętrza? Mam dla Was kilka propozycji!

Przede wszystkim słowo klucz deco eclectique. Jego wyznacznikiem są kolory i całe bogactwo wzorów, ornamentów i ozdób. Jak sama nazwa wskazuje, by osiągnąć zamierzony cel, należy połączyć różne style, barwy i faktury. Ot i już! Prawdziwa kwintesencja maksymalizmu.

Od dłuższego czasu w naszych biurach, mieszkaniach i domach panuje minimalizm, który sprawdza się latem. Jesień i zima, to dobry czas by naszą przestrzeń ocieplić ciekawymi dodatkami. Mam tu na myśli orientalne tkaniny, poduchy, wzorzyste tapety, grube dywany i dywaniki. Już nawet kilka przedmiotów z tej listy każdemu wnętrzu doda blasku.

A piękno możemy odnaleźć w różnorodności (wezgłowie łóżka, poduchy, złote dodatki), ta zabawa staje się swoistym czarowaniem przestrzeni. Zdradzę Wam mój sekret, bo dobrana grafika nie jest oczywiście przypadkowa, osobiście ten styl najbardziej lubię właśnie w sypialni… miękkość tkanin i różnorodność barw pobudzają zmysły, a gdy dodamy do tego jeszcze olejki zapachowe lub świece… czujecie to?

Życzę Wam jesiennych i zimowych wieczorów pełnych magicznego, domowego ciepła i prawdziwej bliskości z ludźmi przy których czas jest prawdziwym relaksem dla ciała, umysłu i duszy.